Sąd Okręgowy Wydział II Karny w Przemyślu, postanowieniem z dnia 21 stycznia 2019 r. umorzył postępowanie przeciwko Romanowi K., który  3 grudnia 2017 r. pozbawił życia swoją żonę Małgorzatę K. przy użyciu młotka, którym trzykrotnie uderzył ją w głowę, powodując obrażenia w postaci złamań kości ciemieniowej prawej i lewej, złamania kości skroniowej, kości czołowej, krwiaka podtwardówkowego prawej półkuli mózgu, które w połączeniu z obrzękiem mózgu skutkowały zgonem pokrzywdzonej. Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała 14 listopada 2018 r. do Sądu Okręgowego w Przemyślu wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Romanowi K. i zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym, jak bowiem ustalono w oparciu o opinię biegłych psychiatrów i biegłego psychologa po przeprowadzonej obserwacji, czynu tego Roman K. dopuścił się mając całkowicie zniesioną poczytalność, czyli zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

Postanowienie jest nieprawomocne.

II

         30 stycznia 2019 r. przed Sądem Okręgowym w Przemyślu rozpocznie się proces przeciwko 30-letniej Honoracie C., oskarżonej 29 listopada 2018 r. przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu o popełnienie przestępstwa z art. 156 § 3 k.k. w zw. z art. 156 § 1 pkt 2 k.k.

         Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 grudnia 2017 r. w Przemyślu, kiedy to Honorata C. działając umyślnie, w zamiarze bezpośrednim, przy użyciu noża o długości ostrza 10 cm, zadała cios w klatkę piersiową Marcinowi K., powodując  obrażenia ciała stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowi w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, w następstwie których zmarł w dniu 12 grudnia 2017 r.

          Oskarżonej grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

RZECZNIK PRASOWY

PROKURATURY OKRĘGOWEJ W PRZEMYŚLU
Marta Pętkowska

Komunikat Prasowy – 23 stycznia 2019 r.
Nawiguj klawiaturą | Menu | Access panel